РБ (Лайпциг) не успя да спечели нов свой мач от сезона в германското футболно първенство. Съставът завърши 2:2 като гост на Аугсбург и изостана от лидера Байерн с 4 точки, като разполага и с мач повече.

Домакините от Аугсбург откриха резултата чрез Стафилидис в 19-ата минута на срещата, като футболистът успя да се разпише с отличен удар от дистанция.

Франк Рибери: Мирише ми на требъл

Рибери: Мирише ми на требъл...

"Шестото чувство никога не ме лъже"

Гостите от Лайпциг съумяха да обърнат развоя на срещата с две попадения. Първо още в 25-ата минута Тимо Вернер намери пролука в отбраната на домакините и се възползва от пас на Наби Кейта, а в 52-ата минута Компер изведе тима напред.

Домакините не бяха казали последната си дума и в 60-ата минута Хинтерегер възстанови равенството, което се запази и до последния съдийски сигнал.

Карло Анчелоти: Жером Боатенг титуляр срещу Арсенал? В никакъв случай!

Анчелоти: Боатенг титуляр срещу Арсенал? В никакъв случай!

"Почти всички футболисти са здрави"

Така Лайпциг е на второто място в класирането с актив от 49 точки и изоставане от Байерн с 4 пункта, а Аугсбург е на 12-ото място с 28.