РБ (Лайпциг) записа пето поредно равенство у дома в Бундеслигата. "Биковете" изпуснаха аванс от два гола срещу Фортуна (Дюселдорф) за крайното 2:2. Мачът бе от 32-ия кръг на Бундеслигата.

Така "биковете" събраха 63 точки и заемат трето място във временното класиране, докато Фортуна е 16-и и продължава да води битка за плейофа за спасение.

Домакините откриха резултата след час игра с гол на Кевин Кампл. Три минути по-късно Тимо Вернер удвои.

Тимът на Юлиан Нагелсман се виждаше като победител, когато в 87-ата минута Стивън Скржибски върна един гол. Във втората минута на добавеното време Андре Хофман се възползва от асистенция на Занка и вкара за крайното 2:2.

В друг мач от кръга Байер (Леверкузен) направи сериозна крачка към класиране в Шампионската лига през следващия сезон. "Аспирините" се наложиха с 3:1 над Кьолн у дома.

Точни за победителите бяха Свен Бендер (7), Кай Хаверц (40) и Муса Диаби (83). За "козлите" се разписа Себастиан Борнаув в 59-ата минута.

Байер събра 60 точки и заема 4-о място във временното класиране. Кьолн е 13-и с 35 пункта.