Борусия (Дортмунд) сам направи живота си труден в последните два кръга на Бундеслигата. "Жълто-черните" загубиха с 0:2 домакинството си на Майнц в среща от 32-ия кръг. Така интригата за второто място в крайното класиране отново е налице.

Вестфалци имат 66 точки, а авансът им пред третия РБ (Лайпциг) вече е три пункта. Двата тима излизат един срещу друг през уикенда.

Борусия изигра много слаб мач тази вечер и закономерно отстъпи на борещия се за спасение Майнц. В 33-ата минута Джоната Буркхард откри резултата с глава след центриране на Баку.

В началото на второто полувреме Жан-Филип Матета оформи крайния резултат от дузпа. Нарушението за наказателния удар извърши Лукаш Пишчек.

Така Майнц събра 34 точки и е много близо до спасението. Тимът от карнавалния град има 5 точки аванс пред Фортуна (Дюселдорф) и 6 пред Вердер (Бремен).

Шеф в Борусия (Дортмунд): Санчо ще играе при нас и през следващия сезон