Доброто представяне на РБ (Лайпциг) продължи с нова победа. "Биковете" спечелиха с 4:2 гостуването си на Херта в Берлин.

Така тимът на Юлиан Нагелсман излезе на второ място във временното класиране с 21 точки, докато "старата дама" заема 11-о място.

Домакините откриха резултата в 31-ата минута. Тогава Максимилиан Мителщад получи топката пред наказателното поле и със силен удар в левия ъгъл вкара за 1:0.

В 38-ата минута "биковете" стигнаха до изравнителен гол. Карим Рекик игра с ръка в наказателното поле, а Тимо Вернер превърна отсъдената дузпа в гол.

В продължението на първото полувреме Поулсен намери Забитцер. Австриецът стреля от около 25 метра, топката рикошира в играч на Херта и стана неспасяема за вратаря.

В 87-ата минута Кевин Кампл реши всичко в мача с фамозен гол. Словенският национал проби отляво и навлезе към центъра на терена. Халфът стреля от границата на наказателното поле и се разписа - 1:3.

В 91-ата минута Тимо Вернер бе точен за 1:4. Минута по-късно Дейви Зелке оформи крайния резултат след разбъркване в наказателното поле.