Отборът на РБ Лайпциг записа много драматична победа с 3:2 над Вердер (Бремен) в днешния мач от 17-ия кръг в Бундеслигата.

Резултатът беше открит в 22-ата минута, когато Клостерман завърши чудесната си солова акция с много хубав удар от вътрешността на наказателното поле. Топката профуча покрай вратаря и влетя в мрежата за 1:0.

Снимка 396933

Източник: БГНЕС

В 44-ата минута, Тимо Вернер удвои, след като отблизо мушна кълбото за 2:0. Щастието на домакините обаче не трая дълго. В 67-ата минута, Вердер намали, след като Селасие освободи пространство пред Крузе, който с хладнокръвно изпълнение се разписа за 1:2.

Само десет минути по-късно, Сарджънт изравни за 2:2, преодолявайки вратаря с хубав удар, след който топката рикошира в лявата греда и влезе в мрежата.

В 87-ата минута, домакините отново напреднаха в резултата, след като Брума се разписа за 3:2 и оформи крайния резултат в тези среща.

Снимка 396931

След тази победа, Лайпциг събра актив от 31 точки и вече е само на две разлика от третия Байерн (Мюнхен) и втория Борусия (М'Гладбах). Вердер пък е 10-ти с 22.