Отборът на РБ Лайпциг продължава серията си без загуба в германското футболно първенство.

Съставът е все така без шампионатно поражение от 25-и януари, за което разбира се допринесе и продължителният период на карантина в европейски и световен мащаб.

Тази вечер състезателите на тима завършиха наравно в домакинството си на намиращия се в също нелоша серия тим на Херта.

На собствения си стадион домакините и столичани финишираха при 2:2, като преди отбелязването на второто си попадение състезателите на РБ Лайпциг вече бяха останали в намален състав на терена.

Снимка 481099

Източник: Twitter

24-годишният Марко Груич даде ранна преднина на гостуващия отбор, като се разписа още в 9-ата минута на срещата.

Лукас Клостерман обаче върна гола за домакините, подновявайки битката с попадението си в 24-ата минута на мача.

Снимка 481101

Второто полувреме бе далеч по-напрегнато от откриващата част, като тежките сблъсъци по терена не липсваха. Марсел Халстенберг явно се поддаде на напрежението, като бе изгонен от игра в 63-ата минута, оставяйки съотборниците си с човек по-малко на терена.

Вместо да получат нов гол обаче, футболистите на РБ Лайпциг бяха тези, които заиграха на по-високи обороти и стигнаха до обрат с гол на Патрик Шик в 68-ата минута на мача.

От РБ Лайпциг нямат намерение да намаляват цената на Тимо Вернер

Головата машина струва до 15 юни 55 милиона евро

И когато по всичко изглеждаше, че успехът ще бъде постигнат от домакините, бившият ас на Милан Кжищоф Пьонтек получи право на последна дума и не сгреши, реализирайки дузпа 8 минути преди последния съдийски сигнал.

Това бе и крайният резултат. След мача домакините са трети в класирането, с актив от 55 точки. Херта е под номер 10 и има с 20 пункта по-малко.