РБ (Лайпциг) разби с 6:0 Нюрнберг у дома в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата и задмина Байерн (Мюнхен) във временното класиране.

Успехът изкачи "биковете" на второ място, след като тимът има по-добра голова разлика Гладбах, Вердер и Херта. Трите отбора са с по 14 точки. Лидер е Борусия (Дортмунд) с три повече, а Байерн е едва шести с 13 пункта.

Снимка 382494

Източник: Twitter

Малко след първия половин час Лайпциг вече водеше с 4:0 след попадения на Кевин Кампъл (3), Юсуф Поулсен (7), Марсел Забитцер (21) и Тимо Вернер (32).

В началото на второто полувреме Марсел Забитцер (55) и Тимо Вернер (59) оформиха крайния резултат.

В 62-ата минута Лайболд бе изгонен за нарушение срещу излезлия сам срещу вратаря Тимо Вернер. От отсъдения наказателен удар Вернер обаче пропусна.