Отборите на РБ Лайпциг и Байерн  завършиха наравно 2:2 в дербито на кръга от Първа Бундеслига.

Домакините бяха близо до нова победа срещу шампиона, след като преди месец и половина спечелиха мача за Суперкупата на Германия срещу същия съперник, насред "Алианц Арена" с 3:0 с хеттрик на Дани Олмо.

Двубоят започна отлично за възпитаниците на Марко Розе, които си осигуриха аванс от два гола за по-малко от половин час игра, след като Лоис Опенда откри резултата в 20-ата минута, а шест по-късно Кастело Лукеба удвои.

Все пак, през второто полувреме баварците се върнаха в мача с попадения на Хари Кейн в 56-ата минута от дузпа и на Льорой Сане в 70-ата и избегнаха нова загуба от "биковете".

След това равенството Байерн се свлече до третото място в класирането, където лидер е съставът на Байер (Леверкузен), който по-рано победи Майнц 05 с 3:0 като гост и има две точки повече от тима воден от Томас Тухел. Освен "аспирините" на точка пред баварците излезе и съставът на Щутгарт.

От своя страна РБ Лайпциг заема петата позиция към момента.

Президентът на Байерн: Хари Кейн не ни струваше 100 млн. евро