РБ Лайпциг защити трофея си от Купата на Германия тази вечер, след като се наложи с 2:0 срещу Айнтрахт (Франкфурт) в големия финал.

Третият пореден финал на Лайпциг за втори пореден трофей бе осигурен от "биковете" в последните 20 минути, след като Кристофър Нкунку бе герой с гол и асистенция за успеха.

Марио Гьотце преподписа с Айнтрахт (Франкфурт)

Новият контракт на атакуващия полузащитник е дългосрочен, до юни 2026 година, обявиха от клуба.

Нкунку вкара в 71-ата минута, за да подпечата победата след асистенция на Дани Олмо, а след това френският нападател асистира на унгарския Доминик Сабослай, за да подпечата победата пет минути преди края.

РБ Лайпциг има два трофея от четири финала през последните пет години, докато Айнтрахт загуби четвъртия си финал от девет в историята си.