Шалке 04 започна бавно-бавно да се изкачва нагоре в подреждането на Бундеслигата. Днес "миньорите" спечелиха трудно с 1:0 гостуването си на отлично представящия се Хановер. В герой се превърна испанската легенда Раул, който беше точен в 33-ата минута.

Намиращият се в сходно положение Волфсбург записа първи успех през пролетта. След 1:1 с Байерн в миналия кръг, "вълците" се наложиха с 1:0 при визитата си на Майнц. Гола на радостта отбеляза Киер в 82-ата минута. Датският защитник засече с глава центриране на Диего.

В класирането Волфсбург е вече 11-и с 23 точки. Майнц пък се смъкна с нова позиция и вече е четвърти с 33 точки. Петият Леверкузен обаче е с мач по-малко и при успех може да излезе дори втори, където се намира Хановер.