Отборът на Шалке 04 се завърна в Топ 4 на германската Бундеслига. В последен мач от 15-ия кръг „кралско сините" се наложиха с 3:1 у дома над закъсалия Аугсбург.

Резултата на „Фелтинс Арена" откри Клаас-Ян Хунтелаар, който се разписа с пета след четвърт час игра. До края на първата част пред холандеца се откриха още няколко изгодни позиции, но нов гол не падна.

Малко изненадващо последният в класирането Аугсбург изравни резултата след почивката. Молдерс получи топката на около 10 метра и със силен шут оплете топката в мрежата на домакините.

Последва силен натиск на Шалке, а резултатът не закъсня. В 66-ата минута Фухс получи топката от Хунтелаар и с мощен удар от повече от 20 метра даде аванс на своя отбор. До края на срещата имаше време и за Раул да се разпише. Бившият капитан на Реал оформи крайното 3:1 с попадение в 85-ата минута.

Така след 15-ия кръг Шалке се изкачи на четвърта позиция в класирането, като събра на сметката си 28 точки. Лидер е Байерн Мюнхен с 31. Бурусиите - Мьонхенгладбах и Дортмунд са втори и трети с по 30 пункта.

За Аугсбург пък загубата означаваше сигурно място на дъното на таблицата.