Българинът Димитър Рангелов заработи дузпа за Ерцгебирге (Ауе) при поражението с 1:2 от Кобленц в среща от 33-ия кръг на Втора Бундеслига.

Митко игра 90 минути, като на няколко пъти бе близо до отбелязване на гол, но така и не успя да се разпиша. В 42-ата минута той бе санкциониран с жълт картон за нарушение. Десет минути по-късно той пък изработи картон на словенеца Матей Маврич, който го спря непозволено пред наказателното поле.

От бялата точка Йорк Емерих реализира за крайното 1:2. След срещата феновете на Кобленц обезумяха от радост и нахлуха на терена. Победата над Ерцгебирге гарантира оставането на тима във Втора Бундеслига и именно това бе причината за празненствата.

Ново попадение за Кьолн вкара бившият играч на Литекс Миливое Новакович. Той направи 2:1 за Кьолн срещу Кикерс (Офенбах) в 65-ата минута след пас на Рикардо Кабаняс. В крайна сметка срещата завърши 2:2, а Кьолн е 9-и с 45 точки.

След мачовете от 33-ия кръг е ясно само, че Карлсруе е нов член на Бундеслигата, след като води в класирането с 67 точки. Второто място е за Ханза (Рощок), който е с 59. Третата позиция с по 57 си поделят Дуисбург и Фрайбург, а на 5-о място е Гройтер Фюрт с 54.