Отборът на Енерги Котбус отпадна от турнира за Купата на Германия, след загуба с 1:3 като гост на Байер Леверкузен.

Двамата българи в тима Димитър Рангелов и Станислав Ангелов взеха участие в злополучния двубой. Първият бе титуляр за Енерги и остана на терена до 80-та минута. Станислав Ангелов пък се появи в игра в 53-та.

Байер Леверкузен успя да убие интригата още през първoтo полувреме. С голове на на Хелмес, Кадлец и Аугусто в 12-та, 29-та и 43-та минута сложиха точка на спора още преди почивката.

Почетното попадение за Енерги падна в последната в 90-та минута, когато Скела бе точен за крайното 3:1.

В друг мач от турнира за Купата на Германия Вердер Бремен отстрани Борусия Дортмунд, след труден успех като гост с 2:1.

Бременци успяха да обърнат резултата от 0:1 до 2:1. Фрей откри за Борусия в 11-та минута и домакините водеха чак до 62-та, когато Уго Алмейда изравни. Писаро класира Вердер напред със своето попадение в 80-та минута.