На ново невероятно шоу станаха свидетели феновете на Бундеслигата. След като вчера Майнц обърна Волфсбург като гост от 0:3 до 4:3, днес Борусия (Мьонхенгладбах) победи с невероятното 6:3 Байер в Леверкузен.

Голеадата започна в 20-ата минута, когато Херман изведе Гладбах напред. Само 4 по-късно Дердийок изравни с глава, но Бруверс и отново Херман отново дадоха удобна преднина на Борусия малко преди почивката 1:3.

През втората част головете продължиха да валят. В 56-ата мин. Аранго направи резултата 1:4 с чудесно изпълнение на пряк свободен удар. Смао секунди по-късно Видал намали от дузпа.

Идрису обаче покачи на 2:5 след час игра след пас на Аранго. Последнит асистира и за следващото попадение в 69-ата мин, дело на Ройс. До края Байер успя да върне само един гол чрез щефан Кислинг.