Борусия Дортмунд се потруди доста за минимална победа над Инголщадт. "Жълто-черните" се наложиха с 1:0 в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата, игран на "Сигнал Идуна Парк".

Единственият гол стана дело на вечния заподозрян Пиер-Емерик Обамеянг, който се разписа преди изтичането на четвърт час игра. Тогава Шинджи Кагава изведе Марсел Шмелцер отляво и бекът центрира в наказателното поле, където Пиер-Емерик Обамеянг реализира от движение с левия крак.

Като по чудо Инголщадт не можа да изравни, пропускайки няколко чисти положения. Пет минути след почивката пък съдийската бригада подмина очевидна дузпа в полза на гостуващия отбор.