Бразилският централен защитник на Кьолн Педро Жеромел реши да обвърже бъдещето си с клуба, подписвайки удължаване на договора си с две години. След впечатляващ дебютен сезон за „козлите", които подсили миналото лято от португалския Витория Гимараеш, кариоката привлече интереса на Ювентус.

Решението му обаче е да удължи договора си, който трябваше да изтече през 2012 г, което ще бъде прието от феновете с облекчение. „Радостни сме, че Педро Жеромел се обвърза дългосрочно с Кьолн. Педро беше истинска скала в защитата ни през първия му сезон в Бундеслигата.

Неговото решение да удължи контракта си е показателно, че се чувства добре тук и вижда добра перспектива за бъдещето си спортно развитие", заяви генералният мениджър Михаел Мейер пред официалната интернет страница на състава.