Кьолн постигна важна победа у дома в поредния девети кръг в немската Бундеслига. Тимът пречупи с 2:0 Хановер 96, като и двата гола за успеха бяха дело на Лукас Подолски.

Домакините започнаха по-силно още през първата част и създадоха няколко голови положения. От тях не падна гол и тимът на Кьолн трябваше да чака чак до 24-ата минута, за да падне първото попадение. Немският национал Подолски вкара красиво от фаул - 1:0.

Постепенно гостите се окопитиха и започнаха да създадват по-добри положения, особено през втората част. В 70-ата минута те стигнаха до гол, който обаче беше отменен. Шиндл напредна мощно и подаде към Серхио Пинто, който вкара. В ситуацията обаче близо до топката, макар и да не играе с нея, бе Дидие Яя Конан. Той обаче според съдиите е повлиял на ситуацията и затова голът бе отменен.

В 86-ата минута Кьолн сложи точка на спора. Принц Полди нахлу мощно към наказателното поле, напредна и с убийствен удар удвои преднината на своя тим и донесе победата.