В среща от 29-ия кръг на Трета Бундеслига Виктория (Кьолн) постигна класическа победа с 3:0 срещу Цвикау.

Отборът, воден от българският специалист Павел Дочев беше в силна серия преди прекъсването на сезона, но в първия си мач след рестарта отстъпи на Айнтрахт (Брауншвайг) с 2:4. Двубоят се запомни с рекорда на българския специалист, който стана треньорът с най-много мачове в третото ниво на германския футбол.

Срещу Цвикау момчетата на Дочев не можа да отбележи гол до почивката, но през второто полувреме беше пълен господар на терена. Бившият нападател на Кайзерлаутерн и Нюрнберг Алберт Буняку откри резултата в 63-ата минута, а другите попадения бяха дело на Майк Вундерлих в 81-ата минута и на Фабиан Холтхаус в 90-ата минута.

Победата отдалечи Виктория от опасната зона. Отборът вече е 12-и в класирането с 38 точки. Цвикау остана на 17-а позиция с 33 точки.