Борусия (Дортмунд) разби Аугсбург с 5:1, в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Така тимът на победителите се доближи на 7 точки до лидера Байерн (Мюнхен).

И този път звездата на вечерта беше Пиер-Емерик Обамеянг, който заби втори хеттрик в рамките на четири дни, след като по същия начин наказа и ФК Габала в Лига Европа в четвъртък.

Той вече има цели 22 гола във всички турнири от началото на сезона.

Другите две попадение днес на сметката на "жълто-черните" реализира възвърналият отличната си форма Марко Ройс. Гостите намалиха за 1:3 чрез Раул Бобадия в началото на втората част с попадение от засада, която съдиите не видяха.

След като през миналия сезон баварците бяха една от приятните изненади, сега те са на последно място с притеснителните седем загуби до момента.