Тимът на Нюрнберг отвя шампионите от Байерн (Мюнхен) с 3:0 у дома в първи мач от 20-ия кръг на германската Първа Бундеслига игран в петък. Това бе първи мач на "баварците" под ръководството на новия-стар треньор на тима Отмар Хицфелд.

Резултатът бе открит още в 13-ата минута от Саенко, който със завидно хладнокръвие отбеляза 6-ия си гол за сезона. До края на полувремето домакините пропиляха още една отлична възможност, след като Витек удари напречната греда.

През втората част домакините завършиха започнатото и в 71-ата минута Шрот удвои, след като засече перфектно центриране на Грешко отляво. 4 минути преди края Витек се възползва от поредната непохватна намеса на Ван Буйтен и оформи крайното 3:0.

Победата изкачи Нюрнберг на 5-то място с 30 точки преди изиграването на останалите срещи от кръга през уикенда. Байерн е 4-ти с актив от 34 точки, като шансовете за нова титла на "баварците" стават все по-нищожни. Лидери са Вердер и Шалке с по 42 точки, които се срещат в дербито на кръга в неделя.