Борусия (Дортмунд) разгроми госта си Волфсбург в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата.

Мачът на стадион "Сигнал Идуна Парк завърши с успех с 3:0 за домакините.

Точни в тяхна полза бяха Пишчек, Дембеле и Брума, отбелязал си злощастен автогол.

Борусия (Дортмунд) изкара тежка седмица, след като загуби срещу последния в Бундеслигата, а няколко дни по-късно бе сразен в Лисабон от Бенфика в осминафиналите на Шампионската лига.

Днес обаче грешка нямаше, а победителят бе безспорен.

Бенфика излъга  Борусия с опълченска тактика (ВИДЕО)

Бенфика излъга Борусия с опълченска тактика (ВИДЕО)

Домакините почти не минаваха центъра, но спечелиха с 1:0

Особено силно за победителите се оказа второто полувреме от мача. В него те реализираха двете си "авторски" попадения, след като през първата част Брума вече бе вкарал в собствената си врата.

Само 3 минути след почивката Пишчек успокои страстите на "Сигнал Идуна Парк" с попадение за 2:0, а след почти час игра и Демебеле се разписа, оформяйки крайното 3:0.

Тимът на Томас Тухел е замесен в люта битка за четворката в първенството.

В същото време Волфсбург взе глътка въздух с успех 2:1 над Хофенхайм в миналия кръг след три поредни зяагуби и бе на шест точки от зоната на баража за оставане в елита, но днес се върна с крачка назад.

Последните мачове на "вълците" срещу Борусия бяха кошмарни. Дортмунд разби съперника на два пъти с по 5:1 като гост и домакин, а този следобед серията бе продължена, макар и с по-малко на брой попадения.

Снимка 267058

"Жълто-черните" имат 22 победи, 9 равенства и 10 загуби срещу този си опонент, сочи статистиката, като единствено Байерн (Мюнхен) в Бундеслигата има по-добри показатели срещу Волфсбург.

Дортмунд е в серия от цели 31 мача без загуба на своя стадион, като за последно загуби на "Сигнал Идуна Парк" от Байерн през април 2015 г. Борусия не пропуска да вкара на "вълците" в последните вече 16 мача по между им.