Звездата на Кьолн Миливое Новакович се превърна в герой за своя отбор при победата с 3:2 над Хамбургер в мач от 10-ия кръг на Бундеслигата. Словенският национал вкара и трите гола за "козлите".

В 11-ата минута Новакович получи една топка в наказателното поле от футболиста на гостите Вестерман и при втория си опит откри резултата. Четири по-късно обаче Петрич засече с глава центриране на Матийсен за 1:1. Екшънът стана пълен, когато в 24-ата дебютантът за гостите Сон вкара първия си гол за клуба в Бундеслигата.

Попадението на съкруши домакините, които мигновено започнаха да търсят изравняване. И не след дълго отново Новакович засече подаване на Подолски отляво за 2:2. През второто полувреме играта се отвори и положения пред двете врати не липсваха. Късметът обаче огря Кьолн. В 84-ата Новакович оформи своя хеттрик. След пробив на Бреко отдяно словенецът от шест метра донесе трите точки на "козлите".

Българският национал Илиян Мицански започна като титуляр за Кайзерслаутерн при победата с 3:0 над Борусия (М). Нападателят беше заменен от Немец в 62-ата минута, а освен това в средата на първото полувреме получи и жълт картон. Головете за "лаутерите" отбелязаха Тиферт в 71-ата, Немец в 83-ата и Лакич пет по-късно.

В друг мач от кръга Сант Паули допусна втора поредна загуба и общо пета от началото на сезона, отстъпвайки с 1:3 у дома на Айнтрахт. Домакините откриха резултата с ранен гол на Замбрано, но след две попадения на Гекас и едно на Кайо в края изпуснаха трите точки.