Бившият нападател на Литекс Миливое Новакович отново стана герой за своя Кьолн. Словенецът донесе успеха с 1:0 над Нюрнберг в последните секунди на мача и по този начин помогна на „козлите" да се отдалечат от зоната на изпадащите. Кьолн е на 7 точки пред 16-ия Санкт Паули и на практика си осигури оставането в елита.

Мачът на „Райн - Енерги Щадион" не бе особено интересен за гледане,като особено скучно бе през първото полувреме. И домакините, и гостите от Бавария залагаха предимно на сигурността в защита, а напред - каквото стане.

А напред не ставаше нищо и през вторите 45 минути, макар че „козлите" бяха по-активни. „Франките" вече си мислеха, че ще си тръгнат към къщи с точката, когато дойде мигът на Новакович. Таранът получи хубав пас от Пешко и отблизо не пропусна да донесе победата на Кьолн.