Отборът на Борусия (Дортмунд) страда адски, но продължава напред за Купата на Германия. Селекцията на Томас Тухел срещна неочаквана съпротива от втородивизионния Унион Берлин, който бе отстранен едва след изпълнението на дузпи. В редовното време срещата завърши при резултат 1:1.

Всичко започна повече от добре за домакините, които поведоха в 44-ата минута след автогол на Паренсен.

Експерименталната селекция на вестфалци обаче бе сюрпризирана неприятно малко преди края, когато Скржубски съумя да изравни. По този начин двубоят влезе в продължения, които само удължиха времето до момента на истината - дузпите.

При тях елитният тим се оказа с далеч по-голяма психика. Дембеле, Гинтер и Марио Гьотце реализираха в първите три опита, докато гостите от Берлин така и не успяха да преодолеят Вайденфелер след пропуски на Кроос, Фюрстнер и Хойзнер.

Турнирната битка ще се запомни и с хулиганските изяви на гостуващата агитка. Ултрасите раниха четирима от охраняващите ги полицаи, а също така прекъснаха срещата за няколко минути, тъй като използваха непозволени пиротехнически средства.

БОРУСИЯ ДОРТМУНД - УНИОН БЕРЛИН 1:1 (3:0 след изпълнението на дузпи)

1:0 Паренсен-автогол (44"), 1:1 Скржубски (81")

При дузпите: Дембеле-бележи, Кроос-пропуска, Гинтер-бележи, Фрюстнер-пропуска, Гьотце-бележи, Хойзнер-пропуска

СТАДИОН: "Сигнал Идуна Парк"

СЪДИЯ: Йохен Дреес

ДОРТМУНД: Вайденфелер, Пишчек, Сократис, Гинтер, Шахин, Кастро, Гьотце, Мор, Паслак, Ларсен, Рамос (резерви: Бюрки, Дембеле, Роде, Кагава, Вайгъл, Мерино, Брунич)

УНИОН: Месенхьолер, Паренсен, Тримел, Пунчец, Лайстнер, Педерсен, Кроос, Хедлунд, Редондо, Зенулахи, Куанер (резерви: Крейлак, Киринг, Хозинер, Йенсен, Погатец, Шкрубски, Фюрстнер)