Изключително резултатни продължават да са срещите от първия кръг в турнира за Купата на Германия.

След като вчера част от водещите отбори защитиха честта си и не позволиха изненада срещу нискоразредни опоненти, днес ситуацията бе подобна с втората "порция" срещи за деня. Тази вечер са и останалите сблъсъци.

До момента в последния ден от седмицата бяха реализирани над 40 попадения в 9 мача, като основна роля изигра съставът на Кьолн. "Козлите" спечелиха визитата си на Берлинер Динамо с 9:1, като дори можеха да достигнат двуцифрена стойност на реализираните си попадения, ако мерникът на някои от резервните футболисти в състава бе по-точен. С цели 4 гола за победителите се отличи Симон Терод. Той вкара три от попаденията си само в рамките на минутите между 21-ата и 41-ата.

Хановер разгроми Карлсруе с 6:0, а победа с гол по-малко постигна и Арминия Билефелд. Фортуна (Дюселдорф) също разгроми Туш Кобленц с 5:0.

Довечера и съставът на Борусия (Мьонхенгладбах) се включва в надпреварата.