Байерн (Мюнхен) записа трудна победа с 1:0 като гост над четвъртодивизионния Дрохтерсен/Асел в мач от 1/32-финалите за Купата на Германия.

"Баварците" бяха пълни господари на терена, но стигнаха едва до един гол, който бе дело на Роберт Левандовски в 82-ата минута.

Нико Ковач заложи на титулярния си състав. Играчите на германския колос отправиха над 25 удара по посока на вратата на домакините, но така и не съумяха да стигнат до повече попадения.

Бомбата на този етап на турнира хвърли друг аматьорски отбор - Улм, който отстрани настоящия носител на Купата на Германия Айнтрахт (Франкфурт) с 2:1. Кинле (48) и Лукс (75) бяха точни за победителите, а за "орлите" се разписа Гонсало Пасиенсия в 90-ата минута.

Байерн (Леверкузен), Хофенхайм, Нюрнберг, Волфсбург и Вердер (Бремен) също записаха победи и продължават в следващия етап.

Дуисбург на Илия Груев победи Дасендорф с 1:0 като гост. Единственият гол в мача вкара Борис Ташчи в 27-ата минута.