Турнир: Германия Бундеслига Стадион: Зрители:
90+3′

Три минути добавено време. Лесна победа за Борусия.

81′

ГООООЛ! Плеа засече топката, центрирана он Бенсеймани отляво. Гикевич само изгледа четвъртия гол във вратата си.

72′

Кристоф Крамер сменя патрик Херман за домакините.

64′

Влезналият преди минути Риерсон се контузи и е заменен от Меенс.

61′

Нойхаус получи жълт картон за груб фаул.

60′

Риерсон смени Ленц за гостите. Те останаха с максимум две смени.

59′

ГОООЛ! Маркъс Тюрам вкара отблизо след прострелно подаване от дясно. Отново подаването е на Плеа.

56′

Хубав удар на Бесейбайни от фаул. Топката профуча на сантиметри над гредата.

53′

Патрик Херман мина зад Гикевич, но под малък ъгъл не можа да вкара трети гол за домакините.

50′

ГОООЛ! Себастиан Андерсон вкара своя гол №12 в Бундеслигата с глава отблизо за Унион. Попадението стана след заучено положение след фаул, като топката беше върната успоредно вратата. Шведът се оказа непокрит.

Снимка 481593

46′

Феликс Кроос смени Суботич за гостите.

45′

Започна второто полувреме. Първи точен удар във вратата на домакините.

45′

Съдията свири на секундата. Заслужена преднина за Борусия (Мьонх.)

43′

Лайнер получи картон за груб фаул до тъча. Втори за домакините.

41′

ГОООЛ! Маркъс Тюрам вкара с глава без да отскача, след като беше оставен сам отдясно. Плеа центрира прецизно от левия ъгтл на наказателното поле.

Снимка 481592

33′

Йонас Хофман получи картон за груб фаул. Първи за домакините.

29′
27′

Андерсон за малко да се измъкне сам, но голмайсторът Нойхаус успя да го блокира.

22′

Удар с глава на Андерсон в аут. Лошо отиграване на футболиста на Унион.

19′

Матиас Бюлтер от Унион получи картон за груб фаул.

17′

ГООООЛ! Флориан Нойхаус навлезе отдясно в наказаталното поле. Фридрих не успя да му попречи и Нойхауз стреля по земя в десния ъгъл. Топката се удари в гредата, разходи се по голлинията и я премина.

Снимка 481589

15′

Тюрам дръпна на скорост, но ударът му земя беше лесен за Гикевич. Добра контра на домакините.

13′

Куриозен момент. Играчът на домакините Нойхаус видя излезлия напред Гикевич и се опита да го прехвърли. Стражът, тичайки назад изби топката в корнер.

10′

Домакините са по-активни, но гостите се борят за всяка топка.

7′

Щиндъл стреля под малък ъгъл. Вратарят на Унион Гикевич се разтегна и спаси удара.

1′

Слънчево време и отличен терен. По трибуните има снимки на зрителите. Нещо, което беше взето като идея и от българския Левски.

Каан Курт Мориц Николас

Борусия (Мьонхенгладбах) и Унион (Берлин) ще излязат в първия от днешните два интересни мача в германската Бундеслига.

Домакините са в битката за челните места и се нуждаят от задължителна победа. Малкият отбор от Източен Берлин също трябва да вземе нещо, защото Фортуна и Вердер печелят точки и Унион е все по-затсрашен от изпадане.

Така, че зрелището на стадиона със снимки на феновете ще си струва.