Отборът на Майнц 05 продължава да мечтае, след като записа поредния си паметен мач в немския елит. Тимът, който остава на върха в Бундеслигата и след този кръг, спечели с 1:0 като гост над Байер (Леверкузен) на "Бай Арена".

Двубоят бе равностоен, като домакините пробваха да наложат своето темпо на игра и да създадат повече добри ситуации пред вратата на гостите. Видал и Сам бяха близо до попадение, но се разминаха и така и не успяха да вкарат.

В началото на втората част гостите вдигнаха оборотите и стигнаха до гол. В 70-та минута Алагуи подаде надясно към Шюрле, който върна топката фронтално пред вратата и от 7 метра австриецът без проблеми реализира единствения гол в двубоя.

В друг двубой от днешната програма Щутгарт успя да се вдигне най-после и да постигне победа. "Швабите" удариха Санкт Паули с 2:0 с голове на Георг Нидермайер и Здравко Кузманович и така се измъкна от зоната на изпадащите.