Майнц победи Кайзерслаутерн като гост с минималното 1:0 и се изравни на третото място във временното класиране на Бундеслигата с Байерн (Мюнхен). Българският национал Илиян Мицански за пореден път не попадна в групата за мача на домакините.

Гостите от Майнц започнаха срещата доста силно и още в първите минути наложиха натиск.

В 23-ата минута Андреас Иваншиц проби отлично и подаде към Люис Холтби, който откри резултата. Само няколко минути по-късно гостите можеха да вкарат и нов гол, но ударът на Забавник с глава отиде в аут.

След почивката домакините заиграха далеч по-добре от първата част. Пропуските на Лакич и Хофер обаче ги лишиха от нещо повече.

След тази загуба Майнц дели третото място с Байерн, а „лаутерите" са 13-ти с актив от 22 точки - с три повече от Кьолн, който се намира в опасната зона.