Майнц 05 скъси на четири точки преднината на лидера в Бундеслигата Борусия (Д), който има 34 т. "Червените" нанесоха трета поредна загуба на Нюрнберг след 3:0 у дома в първи мач от 14-ия кръг.

Възпитаниците на Томас Тухел надиграха категорично своя противник и след половин час игра заслужено откриха резултата чрез Андре Шюрле. Новоизлюпеният национал на Германия получи топката на удобна позиция след неуспешен опит на Фати да шутира.

До края на полувремето "франките" продължиха да играят затворено, а това не се промени и през второто полувреме. В 54-ата минута обаче домакините пробиха "стената". Фухс центрира, Шюрле продължи към Новески, който с лекота удвои.

Малко след това домакините претендираха за дузпа след единоборство между Шюрле и Волф. Въпреки това четири минути преди последния съдийски сигнал резервата Алаги прехвърли Шефер за крайното 3:0.