Лидерът в Бундеслигата Майнц най-сетне загуби мач. Това се случи при домакинството срещу Хамбургер. Северняците триумфираха с 0:1 и по този начин попречиха на Майнц да подобри рекорда за най-добър старт в историята на Бундеслигата. Досега скромният тим имаше 7 поредни победи.

Северняците започнаха спокойно и имаха по-добри шансове за откриване на резултата преди почивката. Най-близо до това те бяха в 41-ата минута. Тогава удар на Зе Роберто срещна лявата греда на "домакинската" врата.

През втората част моторите на Майнц Холтби и Шюрле се събудиха и създадоха няколко опасности за Рост, които обаче не доведоха до гол.

Течеше последната минута, когато Гереро се възползва от хубав пас на ветерана Зе Роберто и матира Веткло - 0:1. Това бе достатъчно за успеха на Хамбургер, който излезе на третата позиция с 14 точки. Майнц пък вече е втори, след като отстъпи лидерската позиция на Дортмунд по голова разлика.

В другите мачове от кръга, Санкт Паули надви Нюрнберг с 3:2 в страхотен мач, а Вердер се справи с Фрайбург - 2:1.