Лукас Петков попадна за първи път в групата на Аугсбург при равенството като гост с Борусия (М) 1:1. Футболистът е с български корени и е роден в Германия през 2000 година. Той така и не влезе в игра в интересно протеклия мач.

Петков прави много силен сезон за втория отбор на Аугсбург, след като е минал през всички юношески формации на тима.

Иначе домакините поведоха в петата минута с гол на Флориан Нойхауз. В 66-ата минута Рафаел Фромбергер получи втори жълт картон и остави гостите с 10 човека.

Въпреки численото неравенство Даниел Калиджури изравни в 89-ата минута след грешка в защитата на Мьонхенгладбах.

След това равенство Аугсбург е на 10-о място с 11 точки. Борусия е с три позиции по-нагоре и с 1 точка в повече.