Отборът на Байер (Леверкузен) се класира за финал за Купата на Германия, след като победи с 4:1 Майнц след продължения.

Домакините откриха резултата в 82-ата минута, когато се разписа гръцкият национал Харистеас. В заключителните секунди на мача обаче Бансе възстанови статуквото и прати мача в продължения.

В тях обаче силите на Майнц не издържаха и Байер заслужено се поздрави с успеха, реализирайки нови 3 гола. В 93-ата минута Видал се разписа за 2:1, а Ролфес и Кадлец оформиха крайното 4:1 с голове до края на продълженията.

Така Байер доби правото да играе на финал за Купата на Германия. В сряда е другият полуфинал, който противопоставя отборите на Хамбургер и Вердер (Бремен).

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - МАЙНЦ 4:1

1:0 Харистеас (82')
1:1 Бансе (89')
2:1 Видал (93')
3:1 Ролфес (104')
4:1 Кадлец (117')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

БАЙЕР: Адлер, Енрике, Фридрих, Хагуи, Кадлец, Ролфес, Ренато Аугусто, Видал, Кроос, Хелмес, Кислинг

МАЙНЦ: Вахе, Хоогланд, Свенсон, Новески, Льов, Пекович, Кархан, Фьолнер, Нойщедтер, Амри, Бансе