Отборът на Байер Леверкузен се бетонира на третата позиция в класирането, след като разгроми с 5:0 гостуващия Хофенхайм в пореден мач от 30-ия кръг на Първа Бундеслига.

В същото време прекият конкурент на „аспирините" - Шалке, записа разочароваща загуба с 0:1 от Айнтрахт Франкфурт и вече изостава на 7 точки от Байер.

С победата си пък Айнтрайт се върна в борбата за четвъртата позиция в класирането, която дава право на участие в плейофите на Шампионската лига. До края на сезона тимът от Франкфурт ще води люта битка за четворката с Шалке, Борусия (М) и Фрайбург, които също имат реални шансове за място в Топ 4.

Иначе страхотен мач за Леверкузен днес изиграха нападателите Щефан Кислинг и Андре Шюрле, които се разписаха по два пъти. Десетина минути преди последния съдийски сигнал Щефан Райнарц оформи крайното 5:0.

Благодарение на победата Байер Леверкузен събра на сметката си 53 точки и заема еднолично третата позиция в класирането. Вторият Борусия (Д) е с 61 пункта, а четвъртият Шалке с 46.