Съперникът на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа - Байер (Леверкузен) инкасира първа загуба у дома от началото на новия сезон в Бундеслигата. "Аспирините" отстъпиха с 1:3 на Волфсбург.

Всичко обаче започна повече от добре за бившия тим на Митко Бербатов. Резултатът в тяхна полза бе открит в 24-ата минута, когато Байли демонстрира взривната си сила по крилото, навлезе навътре и с мощен шут не остави шанс на съперниковия вратар.

Първа грешна стъпка на Борусия (Дортмунд) в Бундеслигата

"Жълто-черните" не успяха да победят Хановер

Паритетът обаче бе възстановен още до почивката, когато стражът на Байер - Юцкан имаше малшанса да си отбележи автогол.

През втората част на терена имаше един тим - Волфсбург и "вълците" логично се поздравиха с трите точки. Пълният обрат в мача бе фиксиран от Вегхорст, а за крайното 1:3 се разписа Ренато Щефан. Швейцарецът бе изведен зад отбраната от Брекало и майсторски реализира първия си гол с екипа на клуба.

Снимка 376074

Източник: EPA/БГНЕС

Пълен обрат видяха и феновете на "Райн-Некар Арена", където домакините от Хофенхайм се справиха трудно с Фрайбург след успех с 3:1. Хайнц даде аванс на гостите в 36-ата минута, но след паузата унгарецът Адам Шалай се развихри и с два негови гола дари селекцията на Юлиан Нагелсман с първа победа за кампанията. Миг слава имаше и за Андрей Крамарич, отбелязал малко преди последния съдийски сигнал.

Снимка 376073

Носителят на Купата на Германия - Айнтрахт (Франкфурт) загуби домакинството си на Вердер (Бремен) с 1:2. Донякъде съдбата на "орлите" бе предначертана, тъй като играха с човек по-малко от 32-ата минута. Тогава директен червен картон получи холандският национал Джетро Вилемс.

Официално: Нури Шахин е футболист на Вердер

"Имам чувството, че ми предстои нещо голямо в Бремен"

Вердер поведе в мача малко преди гореспоменатото събитие, когато новото попълнение Юя Осако получи задължаващ пас от Егещайн и хладнокръвно прокара топката под краката на Кевин Трап. Ремито бе фиксирано малко след началото на втората част, когато Себастиен Халер не сбърка от дузпа.

И когато всички си мислеха, че равенството ще бъде и краен резултат, Вердер стигна до победния си гол, дълбоко в добавеното време. Косоварят Рашица се превърна в герой, след каро реализира след перфектно изпълнен фаул.

Снимка 376072

Останалите два мача от този час: Аугсбург - Борусия (М"Гладбах) и Нюрнберг - Майнц, завършиха при равенство 1:1.