Отборът на Байер (Леверкузен) съсипа самочувствието на един от предно класираните състави в Бундеслигата - Вердер (Бремен).

"Везерщадион", който вече бе приел част от петте успеха на "бременските музиканти" през сезона до момента, затихна срещу безмилостните гости, които вкараха цели 6 пъти топката в мрежата на домакините.

Байер се наложи с гръмкото 6:2 и даде сериозна индикация, че въпреки злощастното си място в подреждането към момента и почти изцяло съсредоточените към европейските клубни турнири усилия, има с какво да изненада всеки свой опонент.

Съставът от Леверкузен бе едва 14-и, с голова разлика от 9:15 преди мача си днес, но очерта по категоричен начин параметрите на успех, който може спокойно да се окаже повратен за тима през настоящата "футболна" година.

Още в рамките на първото полувреме гостите вече разполагаха с комфортна преднина от 3:0, след попадения на Фоланд, Брандт и Белараби. Първият и последният се отчетоха и с асистенции за головете на съотборниците си.

Неостаряващият Писаро върна едно попадение за домакините след час игра, а още две минути по-късно резултатът бе намален на 2:3, с гол на Осако.

След нов точен пас на Фоланд обаче, Хавертц покачи на 4:2 за гостите, преди 30-годишният Себастиан Лангкамп да реши, че явно му е доскучало на терена, пращайки на цели два пъти топката в мрежата на собствения си тим за 2:6.

Крачката, от гледна точка на спечеления до момента в шампионата актив, не бе особено сериозна за Леверкузен, но посланието е еднозначно и важи за всички в елита на Германия. Въпреки тежката загуба пък, домакините остават сред първите 4 тима в подреждането.

Цюрих победи Байер (Леверкузен) с 3:2