Байер (Левекузен) загуби всякакви шансове за титла в Бундеслигата. В среща от 31-ия кръг "аспирините" паднаха с 1:2 като гости на Щутгарт и по този начин се отдалечиха на цели 7 точки от лидера Шалке и 6 от Байерн, който има и мач по-малко. Нещо повече - Байер ще трябва да води и люта битка с Вердер за третата позиция. "Бременските музиканти" спечелиха днес и имат равни точки с Леверкузен.

Срещата на "Мерцедес-Бенц Арена" започна отлично за гостите. Щефан Кислинг изведе "аспирините" напред още в 9-ата минута.

"Швабите" изравниха след половин час игра. Молинаро премина покрай Дердийок и центрира. Топката мина през куп от играчи, преди Какау да я насочи с глава във вратата за 1:1. Малко преди това пък гостите останаха с човек по-малко, след като Транкило Барнета си изкара два жълти картона само в рамките на 3 минути.

След почивката и двата отбора имаха своите шансове за нов гол, но до такъв така и не се стигаше. Мачът вървеше към реми, когато дойде 85-ата минута. Погребняк намери с отличен пас Какау и бразилецът реализира втория си гол за крайното 2:1.