Отборът на Байер (Леверкузен) излезе начело във временното класиране в Германия. В мач от 8-ия кръг на Бундеслигата, "аспирините" разгромиха с 4:0 опашкаря Нюрнберг и събраха на сметката си 20 точки.

Тони Кроос даде преднина на Леверкузен още във втората минута на двубоя. До края на първата част Симон Ролфес от дузпа и Ерен Дердийок отбелязаха нови две попадения и направиха преднината на домакините класическа. Крайното 4:0 оформи Щефан Кислинг, който се разписа с глава след центриране на Фридрих.

Победата за момчетата на Юп Хайнкес бе пета от началото на сезона в Бундеслигата. След днешните мачове от кръга, Байер е лидер в класирането с 20 точки, с 3 повече от Хамбургер, който утре се изправя срещу Херта в Берлин.

В друг мач от кръга Майнц победи Хофенхайм с 2:1.

БАЙЕР (ЛЕВЕРКУЗЕН) - НЮРНБЕРГ 4:0
1:0 Кроос (2')
2:0 Ролфес (28'- дузпа)
3:0 Дердийок (34')
4:0 Кислинг (68')