Леверкузен сътвори страхотен обрат срещу Волфсбург и спечели с 3:2, след като до 72-ата минута губеше с 0:2.

Мачът започна отлично за домакините, които поведоха още в 9-ата минута чрез Диего.

Графите удвои аванса на "вълците" в 68-ата, възползваки се от подаване на Джеко. Играчите на Волсфбург се видяха победители и това в крайна сметка им изигра ужасно лоша шега.

В 72-ата мин. Ролфес намали с глава, а само 2 минути по-късно Хасебе игра с ръка в наказателното поле и реферът бе категоричен - дузпа. Видал застана зад топката и не сбърка - 2:2.

След това попадение "вълците" съвсем се ошашавиха и допуснаха още един гол.  В 83-ата Ролфес се възползва от добро центриране от корнер и с глава оформи крайното 2:3.