Леверкузен изхвърли Байерн (Мюнхен) в четвъртфинал за Купата на Германия след голово шоу и краен успех с 4:2. Двубоят изобщо не вещаеше толкова попадения, особено след края на първото полувреме когато двете нули на таблото стояха непомръднали.

Веднага след подновяването на играта обаче "аспирините" награбиха гостите си и в рамките на 16 минути между 54-ата и 70-ата дръпнаха с 3:0. автори на головете бяха последователно Ролфес, Видал и хелмес. Също толкова бързо в мача се върна и Байерн, когато Луисо в 72-ата и две миунти по-късно Клозе намалиха на 2:3.

Нароченият за заместник на Бербатов в Леверкузен Щефан Кислинг обаче попари надеждите на баварците и в последната минута ги довърши с четвърто попадение. Както е известно, останалите полуфиналисти в надпреварата, към които се присъединява Леверкузен са Майнц 05, Хамбургер и Вердер.

ЛЕВЕРКУЗЕН - БАЙЕРН (М) 4:2

1:0  Ролфес (54)
2:0  Видал (61)
3:0  Хелмес (70)
3:1  Лусио (72)
3:2  Клозе (74)
4:2  Кислинг (90)

БАЙЕР (Л): Адлер, Кастро, Синкиевич, Енрике, Кадлец, Ролфес, Барнета (73-Кроос), Ренато, Видал (90-Хагуй), Кислинг, Хелмес (89-Каристеас)

БАЙЕРН (М): Рензинг, Одо (83-Ван Буйтен), Лусио, Демикелис, Зе Роберто, Отъл (63-Швайнщайгер), Ван Бомел, Боровски (63-Подолски), Рибери, Алтинтоп, Клозе

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ролфес, Кроос (БЛ); Отъл, Рензинг (БМ)