Отборът от Източна Германия РазенбалШпорт (Лайпциг) ще зимува на върха в Буундеслигата. "Червените биковете" се наложиха с 3:1 над Аугсбург и удължиха серията си без поражение на осем мача.

Байерн (Мюнхен) с победа в края срещу Волфсбург в последния кръг на Бундеслигата за годината

Заслужен успех за баварците

За последен път момчетата на Юлиан Нагелсман излязоха от терена с наведени глави на 26 октомври в Мюнхен.

Още в третата минута ВАР отмени гол на Тимо Вернер за игра с ръка по-рано в атаката. Пет минути след това Аугсбург поведе в резултата. Марко Рихтер центрира от десния фланг, а Флориан Нийдерлехнер се промъкна между централните защитници на домакините и изпрати топката в мрежата за 0:1. Разбира се, че ВАР отново влезе в действие заради съмнения за засада, но до отмяна не се стигна.

След почивката домакините натиснаха много здраво и обърнаха баварците за -- минути. Конрад Лаймер отне топката пред противниковото наказателно поле и след това разстреля Томаш Кубек със силен изстрел в левия ъгъл за 1:1.

Патрик Шик вкара ключовото второ попадение за лидера в Бундеслигата в 80-ата минута. Той беше оставен съвсем сам от защитата на съперника и необезпокоявано отбеляза с глава за 2:1. Юсуф Поулсен сложи точка на спора в 89-ата минута, когато засече перфектен хоризонтален пас на Тимо Вернер за 3:1.

Лайпциг дава много сериозна заявка за титла в Бундеслигата. Байерн разбира се е големият фаворит, но Нагелсман е много амбициозен, а и пари на отбора не липсват. Разликата преди паузата е само четири точки

Борусия (Мьонхенгл.) може да изпревари "червените бикове" на теория след два часа, но трябва да вкара 15 гола на Херта.