РБ Лайпциг скъси дистанцията от лидера Байерн (Мюнхен), след като новака в Бундеслигата удари като гост с 2:1 Борусия (Мьонхенгладбах).

Срещата напълно оправда очакванията за голове и интересни атаки пред двете врати, а след 90-те минути играчите на Лайпциг бяха тези, които вдигнаха победоносно ръце.

Гостите откриха резултата в 31-та минута, когато Емил Форсберг успя да преодолее стража на Борусия за 1:0.

В секундите преди края на първото полувреме Гладбах получи право да изпълни дузпа, но братът на Еден Азар - Торген, изпусна от бялата точка след добра намеса на Гулаши, който отрази удара на белгиеца.

Снимка 279295

Пропускът се оказа от ключово значение в първите десетина минути на втората част, когато Лайпциг нанесе своя втори удар. Тимо Вернер бе изведен на добра позиция в наказателното поле, за да може последният с диагонален удар да покачи на 2:0!

До края на срещата домакините тръгнаха ва банк, с идеята да стигнат до достатъчно положения за изравняване на резултата. Това обаче не се случи, макар че резервата Вестергорд намали на 1:2, засичайки центриране от корнер с глава десетина минути преди края на срещата.

Така РБ Лайпциг събра 45 точки и вече е на 5 зад Байерн, който окупира върха с актив от 50 пункта.