Кьолн хвърли бомбата на 21-ия кръг в Германия. "Козлите" победиха щастливо с 3:2 шампиона Байерн. И не само спечелиха домакинството си, но за едно полувреме обърнаха резултата от 0:2.

След по-добра игра през първата част Байерн логично се оттегли на почивката с два гола аванс. Марио Гомес откри в 22-ата с човек на гърба си на малкия пеналт, а в 43-ата Хамит Алтънтоп с диагонален изстрел отдясно удвои.

След подновяването на играта "козлите" заиграха така, сякаш не губят. И бавно-бавно започнаха да нанасят своя удар. Първо Кристиан Клеменс намали в 55-ата, а седем по-късно Миливое Новакович изравни и всичко започна от начало.

Играчите на Кьолн не се прибраха в своята половина и продължаваха да атакуват. Така десет по-късно отново Новакович попадна в прегръдките си за крайното 3:2. Баварците направиха всичко по силите си, за да се доберат до точката, но безуспешно.

Загубата ги свали от третата позиция и вече са пети с 36 т. Кьолн пък остава на 16-ото място за бараж с 22 т., колкото имат Кайзерслаутерн и Санкт Паули.