Кьолн записа четвърта победа в последните си 5 мача в Бундеслигата. В мач от 20-ия кръг "козлите" разбиха с 4:0 у дома Фрайбург.

Себастиан Борнаув откри резултата след 29 минути игра. Белгийският защитник се разписа след меле в наказателното поле.

В 55-ата минута Джон Кордоба се възползва от грешка на вратаря и прати топката във вратата за 2:0.

Последните два гола паднаха в продължението на срещата. В 91-ата минута Кингсли Ехизубуе нахлу в наказателното поле и плъзна топката покрай вратаря за 3:0.

Секунди по-късно Марк Ут пусна извеждащ пас за Исмаил Якобс, който оформи крайното 4:0.

Така Кьолн излезе на 14-о място с 23 точки. Фрайбург има 29 пункта.

Борусия (Дортмунд) вкара 5 гола на Кьолн, Халанд явно няма намерение да сваля предавката

Гръмко 5:1 за рурци