Кьолн изненада неприятно РБ (Лайпциг) в мача между двата тима от 30-тия кръг на Бундеслигата.

"Козлите" се представят катастрофално напоследък в елита, записвайки серия от 3 поредни загуби в първенството, но тази вечер бяха на върха на възможностите си и постигнаха успех с 2:1.

В герой за домакините се превърна Йонас Хектор, който вкара и двата гола за своя отбор.

Амаду Айдара пък реализира почетното попадение за гостуващия състав.

Снимка 527915

Източник: Twitter

Всички голове паднаха през второто полувреме, като още на старта му Хектор вкара първия си гол в мача.

Айдара върна едно попадение след 58 минути игра, но само две минути след това преднината на домакините беше възстановена с втория точен завършващ изстрел на Хектор, който спечели трите точки на тима си.

РБ (Лайпциг) се бори за първото място в класирането, но има едва две победи в изминалите вече 6 кръга от шампионата.

Отборът остава на втората позиция, но изостава на 7 точки, преди изиграването на мача на лидера Байерн от кръга. Така разликата може да бъде увеличена до 10 пункта.

Снимка 527914

В предишния кръг на Бундеслигата, РБ (Лайпциг) стигна едва до нулево реми на своя стадион срещу Хофенхайм, като представянето на отбора не е задоволително.

Кьолн е предпоследен, с 26 точки, като днешната победа запази шансовете на състава за спасение.