Кьолн пропусна чудесна възможност да се измъкне от зоната на изпадащите. Въпреки това обаче отборът се изкачи на 16-ото място, даващо право на бараж.

"Козлите" изпуснаха победата срещу Волфсбург в последен мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. На "Рейн-Енерги Щадион" домакините поведоха в резултата шест минути след почивката.

Петит центрира в наказателното поле, където Новакович се оказа най-съобразителен и с глава направи 1:0. Попадението посъбуди "вълците", които на няколко пъти бяха близо до възстановяване на равенството.

С наближаването на края на срещата "козлите" започваха да приемат играта все по-често в собствената си половина. Тази тактика обаче им изигра лоша шега. В 81-ата Сисеро получи пас от Ритер и хладнокръвно с левия крак смълча почти 40-те хиляди фенове на домакините за крайното 1:1.

Ремито не е от кой знае каква полза за Волфсбург. Отборът на Армин Фее прибави точка за актив от 16, което му отрежда 13-ото място. Кьолн пък е с четири по-малко.