Ранните мачове от поредния кръг на Бундеслига традиционно предложиха много емоции и неочаквани резултати.

Едни от най-щастливите фенове днес, трябва да са тези на Щутгарт. Бившият тим на Красимир Балъков сложи край на пропадането си и след серия от четири поредни загуби, момчетата на Ханес Волф достигнаха до победа.

Бойкот в Бундеслигата

Феновете на Борусия (Дортмунд) протестират срещу мачовете в понеделник

Тя дойде срещу Херта (Берлин) и бе постигната с минималното 1:0. В герой за "швабите" неволно се превърна бранителят на гостите Щарк. Футболистът с №5 опита да изчисти топката след съприкосновение със съперник, но вместо това я прати в мрежата на слисания Ярестийн.

Снимка 333922

Източник: Twitter

Хановер затвърди реномето си на домакински отбор, след като постигна важен успех срещу намиращия се в изключителна криза тим на Майнц 05 с 3:2. Тимът, за който игра и Тодор Неделев, няма шампионатен успех от 18 ноември, когато беше победен последният Кьолн.

Драмата на "HDI Арена" беше сериозна. Гостите набързо дръпнаха с 0:2, след като до 31-ата минута се разписаха Хак и Муто. Селекцията на Хановер обаче не се стъписа и стигна до изравняването още до края на първата част. Тогава две много важни попадения реализира Фюлруг. И за да се превърне 24-годишният нападател в пълен герой, той реализира и победният гол 15 минути преди края. Той се оказа на точната позиция след отбит удар на Бебу и отблизо не остави шансове на Зентнер.

Снимка 333923

Хамбургер започна новата година по добре познат начин - със загуба. "Червените шорти" паднаха минимално при гостуването си на Аугсбург с 1:0. Баварците се добраха до трите точки след гол на Ко Джа-Чеол с глава в 45-ата минута. Асистенцията бе на Каюби. По този начин триумфиралите минаха едно място напред в класирането и вече са осми.

Снимка 333921

В последните двубои от този част се получиха две равенства от по 1:1. Първото такова бе фиксирано между Айнтрахт и Фрайбург, а същото статукво се получи и в интригуващия сблъсък между Вердер и Хофенхайм.

Байерн (Мюнхен) победи Байер (Леверкузен) с 3:1 като гост

Байерн с победа на старта на втория полусезон в Бундеслигата (ВИДЕО)