Без Илиян Мицански в групата Кайзерслаутерн завърши при 1:1 с гостите от Кьолн в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Освен малко от края на първото и цяло второ полувреме домакините играха с човек по-малко. Голмайсторът на отбора Сърджан Лакич получи странен директен червен картон за непозволена игра. Интересното е, че само главният съдия видя нещо нередно.

В 29-ата пък Лукас Подолски откри с куриозен гол и положението за "лаутерите" изглеждаше сериозно. Върната топка към вратаря Зипел срещна гредата и попадна в краката на звездата на гостите. Той овладя и с шут отдясно в обратния ъгъл вкара.

Противно на очакванията Кайзерслаутерн се вдигна през второто полувреме, но съумя да отбележи само едно попадение. В 51-ата Моравек опъна мрежата на завърналия се в Бундеслигата - Михаел Рензинг, за крайното 1:1.

В класирането "лаутерите" са десети с 22 точки. Със същия сбор следват Шалке, Нюрнберг и Вердер. Ремито пък  изкачи "козлите" в зоната за бараж с 16 т. Под тях са Щутгарт с 15 и Борусия (М) с 13.