Вердер загуби с 3:4 при визитата си на Кьолн в срещата между двата тима от 32-ия кръг на Бундеслигата. Така "козлите" спряха серията от 11 мача без загуба на тима от Бремен (9 победи и 2 равенства) за първенство.

Голмайсторът на домакините Антони Модест откри невероятния спектакъл с попадение в 13-ата минута, след асистенция на Леонардо Битенкурт, който пък удвои сам аванса на "козлите" 15 минути по-късно.

"Бременските музиканти" обаче изравниха след голове на Фин Бартелс (34') и Теодор Гебре Селасие (40').

Вердер (Бремен) отказа Хамбургер, отменен гол в края нажежи обстановката

Вердер отказа Хамбургер, отменен гол в края нажежи обстановката

Всичко бе решено 15 минути преди последния сигнал

Симон Цолер отново даде преднина на "козлите" след втора асистенция на Битенкурт, а малко след почивката Антони Модест вкара втория си гол в мача за 4:2.

Серж Гнабри (62') върна интригата след пас на Фин Бартелс, а малко преди края на редовните 90 минути гол на Клаудио Писаро за гостите бе отменен заради засада.

След успеха си Кьолн събра 45 точки и заради по-добрата си голова разлика задмина Вердер на шестата позиция, даваща право на участие в Лига Европа.