Волфсбург разби Унион (Берлин) с 3:0 у дома и направи нова сериозна крачка към място в Шампионската лига през следващия сезон. Хеттрик за домакините направи Йосип Брекало.

Така "вълците" събраха 60 точки и заемат второ място във временното класиране. "Железните" са осми с 46 точки. До края на сезона има три кръга.

Двубоят започна силно за домакините, които откриха резултата още в 12-ата минута. Тогава Йосип Брекало получи топката извън наказателното поле и с хубав удар матира Луте. В 26-ата минута вратарят на Унион отрази опасен шут на Макс Филип.

В 63-ата минута Волфсбург стигна до втори гол. Боте Баку намери Брекало в наказателното поле, а хърватинът с прецизен удар в горния десен ъгъл вкара за 2:0.

В 90-ата минута Брекало оформи своя хеттрик след грешка на вратаря Луте, който не успя да улови удара на халфа.

Агентът на Хакими: Ашраф е щастлив в Интер, но кой не би искал да играе в Байерн